Regulácia hokejového zápasu má svoje vlastné zvláštnosti. Boli vytvorené postupne, viac ako dvesto rokov histórie tejto hry populárnej v mnohých krajinách sveta.

Z histórie ľadového hokeja

Napriek tomu, že v dielach európskychstredovekej grafiky a maľby sú opakovane obrazy, na ktorých ľudia hrajú v dobre známej hre pre nás, vlasť hokeja je považovaná za Kanadu. Otázka, ako dlho trvá hokejový zápas, málo ľudí sa obávalo za úsvitu zrodenia tohto športu. Ľudia hrali hokej na vlastné potešenie a až sa nudí. Historické zdroje nám však oznámili dátum prvej hokejovej súťaže, ktorá sa konala 3. marca 1875 na klzisku "Victoria" v Montreale. A so začiatkom oficiálnych súťaží sa začalo zaujímať, ako dlho trvá hokejový zápas. Prvá sada pravidiel hokejovej hry, ktorá k nám prišla, bola založená, prijatá a vytlačená v roku 1886. V budúcnosti hokejová hra rýchlo získala popularitu a počas celej dvadsiateho storočia sa rozšírila po celej severnej pologuli. Tradične v hokeji existovali dve školy - kanadské a európske. A konkurencia medzi nimi prispievala k rozvoju tohto športu. Hokejový turnaj sa stal jedným z hlavných bodov programu zimných olympijských hier.

ako dlho je hokejová hra

Trvanie hokejového zápasu

Medzitým pravidlá hokejového zápasu neboliuniverzálne pre rôzne krajiny a časti sveta. V Európe a Amerike na začiatku storočia sa výrazne líšila. Počas trvania hokejového stretnutia sa dalo ľahko určiť, či hra umožnila výsledok remízy. V tomto prípade hra pozostávala z troch časových úsekov trvajúcich dvadsať minút s dvoma pätnásťminútovými prestávkami medzi nimi. Zohľadnil sa len čistý čas prehrávania, čas sa spočítal v stopkách a zastavil sa, keď rozhodca z nejakého dôvodu zastavil hru.

koľko minút má hokejový zápas naposledy

Hra na výhru

Táto prax však nebola prijateľnákonajú veľké turnajové súťaže s veľkým počtom zúčastnených tímov. Negatívne výsledky zápasov by viedli k predĺženiu súťaže do nekonečna. Okrem toho hra začala strácať svoju ostrosť a dynamiku. Preto sa prax hokejových súťaží po celom svete postupne dostala k potrebe hrať na konkrétny výsledok, odhaľujúc víťaza v zápase. Vyčerpaný výsledok prestal organizovať divákov aj účastníkov súťaží. Preto odpoveď na otázku, ako dlho trvá hokejová hra, stratila svoju jedinečnosť. Zápas začal pokračovať až do určenia víťaza. Na základe nariadení boli všetky tri rovnaké obdobia dvadsať minút. Ale ak skončili v remíze, družstvá dostali viac času. Ďalšie obdobie sa nazýva nadčas. Jeho trvanie je desať minút. Hrá pred prvou podložkou. Aby bolo možné zaostriť hru, na poli na každej strane môžu byť štyria hráči namiesto piatich. To dáva dynamiku hry a mení zavedené taktické konštrukcie. Podľa predpisov kontinentálnej hokejovej ligy, ak dodatočný čas neoznámi víťaza, potom tímy pokračujú v objasňovaní vzťahu tým, že vrhajú voľné hody - guľky. Prvé tri z každého družstva a potom víťazstvo. A v tomto prípade závisí iba konečný puk, ako dlho trvá hokejový zápas. Bullitts vyzerajú pôsobivo, ale stále sú v rozhodujúcich hrách prijaté bez nich.

trvanie hokejového zápasu

Turnaje v play-off

Obzvlášť ostré a expresívne hra dostaneV záverečnej fáze majstrovstiev kontinentálnej hokejovej ligy. Táto hra je "v pohybe", prehrávajúci tím je vyradený z účasti na ďalších súťažiach. Preto je odpoveď na otázku, ako dlho hra hokeja trvá v play-off, je úplne nepredvídateľná. Situácia je značne komplikovaná skutočnosťou, že v tejto časti turnajových nariadení vylučuje vykonanie trestných príkazov. Ak víťazný čas neoznámi víťaza, potom je po prestávke vymenovaný ďalší čas. Ich počet nie je obmedzený. Hra bude pokračovať až do víťazstva. Cena jedného opusteného puku v záverečnej časti každého zápasu môže byť veľmi vysoká. Hra často má viskózny charakter a je oneskorená zo strachu, že hráči urobia chybu a dávajú nepriateľovi šancu rozhodnúť sa. To je dôvod, prečo sú zápasy v play-off tak vyčerpávajúce pre hráčov i fanúšikov.

ako dlho trvá zápas hokeja

Zaznamenajte KHL

Najdlhší hokejový zápas v históriiKontinentálna hokejová liga sa konala 21. marca 2014 v Prahe vo štvrťfinále play-off. Hra medzi tímami "Lion" a "Donbass" skončila v 127. minúte víťazstvo "Donbass". Zápas sa skončil v siedmej fáze s výsledkom 3: 4. Toto je momentálne konečná odpoveď na otázku, koľko minút zápas hokeja trvá. Niet pochýb o tom, že tento rekord bude nutne prekonaný. Ale keď sa to stane - môžete len uhádnuť.